VIRKSOMHEDSPROFIL

KOMPROMENT

Der er mange ting i livet man kan gøre om og om igen. At levere et førstehåndsindtryk er ikke en af dem. Et førstehåndsindtryk varer ved, det gælder også førstehåndsindtrykket for en bygning eller et hjem.

Vi leverer bygningens udvendige klimaskærm. Vores miljøæstetiske tag- og facadeløsninger beskytter hjemmet på en smuk, æstetisk og miljøvenlig måde.

Vore unikke montagesystemer til fastgørelse skaber sammen med et bredt udvalg af natur-materiale holdbare og æstetiske løsninger.


Vores løsninger bygger på både erfaring og dokumentation og er udviklet i samarbejde med arkitekter og bygherrer.

Vi arbejder ud fra bæredygtige principper som design-til-adskillelse, og vores løsninger er dokumenterede med materialepas.

I vores tilgang til både samarbejdspartnere og hinanden er vi ordentlige, fremsynede og løsningsorienterede – fordi førstehåndsindtrykket varer ved.


FIRST IMPRESSIONS LAST


 

Adm. Direktør
Mads Røge

T: 25229081
E: mads@komproment.dk

Salgsdirektør
Kim Kristensen

T:
E: kim@komproment.dk

Eksport direktør & medejer
Niels Heidtmann

T: 50770452
E: niels@komproment.dk

Økonomidirektør
Jan Kristensen

T: 20993073
E: jan@komproment.dk

Distriktschef Grossistsalg, Midt & Nordjylland
Martin Guldbæk

T: 40845666
E: martin@komproment.dk

Distriktschef Grossistsalg, Sydjylland & Fyn
Martin Vigholt

T: 22260470
E: msv@komproment.dk

Distriktschef Grossistsalg, Sjælland
Michael Nielsen

T: 25229085
E: michael@komproment.dk

DU FINDER OS HER


Jellingvej 11
9230 Svenstrup J

E: salg@komproment.dk
T: +45 96 52 07 10
W: www.komproment.dk

UDGIVET AF KOMPROMENT

Byggeri

Komproments flotte og eksklusive facade og tagelementer sætter prikken over i’et og skaber vinderprojekter. I den nordjyske virksomhed glæder man sig over to arkitekturpriser, hvor […]